Prestížny workshop pre lídrov mimovládok z V4 regiónu – tento rok v Bratislave

júl 25 2019

Ktokoľvek, kto pôsobí v mimovládnej organizácii na Slovensku alebo v rámci V4 regiónu, sa môže zúčastniť plne-hradeného jesenného vzdelávacieho podujatia –‘NGO Leadership Workshop’ v Bratislave. Ide o školenie z dielne Platformy MVRO, vďaka ktorému organizácie posilnia svoje interné kapacity, jednotlivci či jednotlivkyne zasa popracujú na svojom osobnostnom raste.

Cieľom vzdelávacieho podujatia pod názvom ‘NGO Leadership workshop’ je podporiť vybraných predstaviteľov a predstaviteľky občianskej spoločnosti v posilňovaní svojich interných odborných a riadiacich kapacít v oblasti ľudských zdrojov, vzťahov s verejnosťou, ako aj v oblasti organizačných zmien a hodnotenia či spôsoboch dosiahnutia cieľov – osobných i celej organizácie.

Toto podujatie sa svojím zameraním a skladbou prednášok efektívne prispôsobuje špecifickým otázkam, ktorým denne čelia účastníci a účastníčky podujatia – zväčša vedúci mimovládnych organizácií, pôsobiaci v oblasti podpory demokracie a rozvoja.

Workshopy pre mimovládkarov povedú aj experti z USA

Prítomní sa naučia ešte lepšie komunikovať v post-faktických časoch, nastavovať efektívne internú komunikáciu, či vykonávať strategické hodnotenia, spoznávať nové prístupy v oblasti mediálnej gramotnosti a práci v online priestore. A to zďaleka nie je všetko.

Podujatie organizuje v dňoch 21.–25. Októbra v Bratislave za Slovensko Platforma mimovládnych rozvojových organizácií (PMVRO) v spolupráci s americkými partnermi: Weiser Center for Europe and Eurasia a William Davidson Institute, ktoré oba fungujú pri Michiganskej Univerzite. Je tu teda i šanca pre zapojených ľudí získať na konci podujatia certifikát od inštitútov, asociovaných priamo so známou Michiganskou Univerzitou.

Workshopy v Bratislave povedú skúsení tréneri, resp. tréner a trénerka aj z USA. Prvé prednášky a workshopy bude mať na starosti skúsená lektorka v oblasti ľudských zdrojov, Linda Gasser, ktorá pôsobí ako profesorka na Cornell University v USA, ale dobre pozná región Strednej Európy. Úvod do strategického hodnotenia a zmien v rámci organizácií povedie ďalší hosť z USA, Michael Hathorn, skúsený tréner z konzultantskej firmy Optimis a tiež profesor na University v St. Gallen.

Linda Gasser bude lektorkou NGO Leadership Workshopu v BratislaveLinda Gasser bude lektorkou NGO Leadership Workshopu v Bratislave

Pripraviť sa na výzvy online priestoru

Ako ďalší lektori sa účastníkom a účastníčkam októbrového ‘NGO Leadership workshop’-u v Bratislave predstavia dvaja slovenskí novinári a tréneri. Prednášku a workshop, týkajúci sa PR, vzťahov médií a verejnosti, ako aj krízovej komunikácie, povedie Branislav Ondrášik, ktorý pracuje v spoločnosti ESET, ale zároveň má bohaté skúsenosti z univerzitného prostredia, výskumu v oblasti médií a tvorby mediálnych obsahov.

Autor knihy Pravda a lož na Facebooku bude lektorom na NGO Leadership workshope v BratislaveAutor knihy Pravda a lož na Facebooku bude lektorom na NGO Leadership workshope v Bratislave

Redaktor Denníka N, Vladimír Šnídl, ktorý nedávno vydal aj knihu „Pravda a lož na Facebooku“ sa bude počas workshopu tematicky venovať správnej reakcii na propagandu, falošné správy, hoaxy a práci s dezinformáciami – ako v médiách, tak aj na sociálnych sieťach. Aj takýmto útokom totiž čoraz viac čelia reprezentanti a reprezentantky mimovládneho sektora v Strednej Európe.

Vzdelávacie podujatie ‘NGO Leadership workshop‘ je otvorený pre kohokoľvek, kto pracuje v mimovládnej organizácii v Česku, Maďarsku, Poľsku alebo na Slovensku. Uzávierka prihlášok je už tento týždeň: 25.7.! Viac info o podujatí tu: https://mvro.sk/podujatia/ngo-leadership-workshop/ Vybraných bude dvadsaťpäť účastníkov a účastníčok, ktorí podujatie absolvujú bezplatne.

Text: Boba Markovič Baluchová, Foto: archív Platformy MVRO www.mvro.sk