Získajte grant od Ambrely na váš inovatívny vzdelávací projekt

okt 26 2019

Pracujete v oblasti globálneho vzdelávania, vzdelávania ku globálnemu občianstvu a zároveň radi inovujete? Tiež si myslíte, že vzdelávanie môže meniť svet okolo nás k lepšiemu? Ak ste na tieto otázky odpovedali kladne, radi by sme vás cez projekt Bridge 47 pozvali na účasť v aktuálnej grantovej výzve na predkladanie inovatívnych vzdelávacích projektov.

Platforma rozvojových organizácií – Ambrela (skrátene Ambrela: www.ambrela.org) je strešnou organizáciou 27 prevažne mimovládnych a univerzitných organizácií na Slovensku, ktoré sa venujú rozvojovej spolupráci, humanitárnej pomoci a tiež globálnemu rozvojovému vzdelávaniu. V súčasnosti je Ambrela súčasťou medzinárodného projektu Bridge 47 (www.bridge47.org), ktorý sa prioritne venuje advokácii, tvorbe partnerstiev a inováciám v oblasti vzdelávania ku globálnemu občianstvu. Členské organizácie iniciatívy Bridge 47 veria, že vzdelávanie je jeden z kľúčových nástrojov na zvrátenie negatívnych globálnych trendov.

Aktuálne má Bridge 47 otvorenú grantovú výzvu, hľadajúc tak projekty, ktoré pomôžu ukotviť globálne vzdelávanie a vzdelávanie ku globálnemu občianstvu ako nástroj realizácie spoločenskej zmeny.

Maximálna výška rozpočtu konkrétneho inovatívneho vzdelávacieho projektu by nemala presahovať 7.000 €, pričom maximálna výška grantu činí 6.650 € (teda 95%; dodatočných 5% musí pokryť spolufinancovanie z vlastných zdrojov žiadateľa). Okrem udelenia grantu budú úspešní žiadatelia pozvaní na dvojdňový medzinárodný design-thinking workshop v máji 2020, kde v pestrej skupine inovátorov a inovátoriek budú môcť dôkladne nadizajnovať a upraviť svoj projektový zámer.

O grant môžu žiadať mimovládne organizácie a občianske združenia z týchto krajín: Bulharsko, Cyprus, Dásnko, Estónsko, Fínsko, Francúzsko, Nemecko, Írsko, Lotyšsko, Škótsko, Slovinsko a Slovensko. Uzávierka je 18. novembra. Viac informácií získate na maile projektového manažéra Ambrely, Jakuba Žaludka (jakub.zaludko@ambrela.org alebo jakub.zaludko@bridge47.org), ktorý má túto grantovú schému za projekt Bridge 47 na starosti.

Vaše žiadosti o grant zasielajte na adresu subgranting@bridge47.org.

Viac info o výzve tu: https://ambrela.org/spravy/grantova-vyzva-inovujte-s-nami-vo-vzdelavani/.

Všetkým uchádzačom o grant držíme prsty!

Text a foto: www.ambrela.org