Pozvánka na diskusiu: Ako môže Slovensko svojimi aktivitami zmierniť konflikt na Ukrajine. Štvrtok 29. apríla od 18:00 do 19:00

apr 26 2021

Zaujíma vás, čo sa práve deje na hraniciach s Ukrajinou; aký má priebeh a vplyv konfliktu na osudy tamojšieho obyvateľstva, ale aj na atmosféru v celej Európe; a ako môžu konkrétne humanitárne a rozvojové aktivity slovenských mimovládnych organizácií v teréne zmierniť negatívne dosahy ozbrojených nepokojov?

Pripojte sa vo štvrtok (29. apríla od 18:00 do 19:00) z pohodlia vašich domovov a pozrite si cez Facebook online diskusiuAmbrely s názvom ‚Ako môže Slovensko svojimi aktivitami zmierniť konflikt na Ukrajine’. Dozviete sa viac o tom, ako vnímajú politici, akadémia, ale aj ľudia z mimovládneho sektora a priamo z ukrajinského terénu aktuálnu situáciu na hraniciach nášho východného suseda, a ako môže Slovenská republika daný konflikt ovplyvniť, resp. zmierniť svojimi aktivitami.

Na otázky moderátorky Frédérique Halászovej budú odpovedať títo hostia a hostka:

1. Tomáš Valášek – poslanec NR SR a ex-veľvyslanec (Stála delegácia SR pri NATO v Bruseli);

2. Vladimír Bilčík – poslanec EP, výskumník v oblasti zahraničnej a európskej politiky;

3. Samuel Goda – vysokoškolský pedagóg FMV EU v Bratislave a výskumník (SFPA);

4. Veronika Filipek – terénna humanitárna pracovníčka na Ukrajine (Človek v ohrození);

Diskusia bude prenášaná live cez Facebook kanály: platformy Ambrela, časopisu .týždeň a donora SlovakAid. Aktívne sa možno do diskusie zapojiť otázkami cez aplikáciu slido použitím kódu: #Ukrajina.

Priamy link na Facebook event: https://www.facebook.com/events/833201070612459/

Viac informácií o podujatí a účastníkoch nájdete na stránkach Ambrely: https://ambrela.org/podujatia/diskusia-ambrely-o-konflikte-na-ukrajine/