Ostať výnimočnou aj v ťažkých chvíľach (pozvánka na krst Plutokalendára)

nov 24 2014

To, že život s chorobou, hendikepom, či po chorobe, môže byť plnohodnotný – dokazuje projekt OZ P(l)uto a dvanásť výnimočných pluto-foto-modeliek. Stretnúť ich možno osobne 27. novembra na krste Plutokalendára na rok 2015 v bratislavskom Kontakte.

Srdečne vás pozývame na krst Plutokalendára 2015 z dielne OZ P(l)uto! Uskutoční sa vo štvrtok 27. novembra o 18ej v priestoroch Kontaktu na Ventúrskej 12 v Bratislave. Práve tu totiž vznikal tento historicky prvý pluto-kalendár, zobrazujúci výnimočné ženy – ženy, ktoré žijú svoj život s určitým hendikepom, postihnutím, ochorením, alebo v minulosti prekonali ťažkú chorobu.

Členky OZ P(l)uto sa snažia už niekoľko rokov inovatívne pristupovať k formám sociálnej inklúzie. Preto sa v októbri podujali na špeciálne fotografovanie špeciálneho kalendára v priestoroch bratislavského Kontaktu. Zakladateľka OZ Pluto, Kristína Baluchová, vysvetľuje zámer a výber výnimočných žien – pluto-foto-modeliek do Plutokalendára: “Každá odfotografovaná žena má za sebou silný životný príbeh. Súsvedkyňami toho, že choroba či postihnutie by nemali automaticky znamenať aj rezignáciu či ukončenie aktívneho života. Rôzne typy ochorení však prekonávame všetci a všetky. Preto sa na fotografiách pluto-kalendára objavia aj známe tváre, ako: Zuzana Haasová, ktorá žije a verejne prezentuje svoje fungovanie s cukrovkou. Táto herečka a speváčka nielen kalendár pokrstí, ale aj na konconovembrovom krste Plutokalendára vystúpi spolu so svojou kapelou The Susie Haas Band“.

Výnimočné ženy, pluto-foto-modelky boli počas fotografovania Plutokalendára ozdobené originálnymi doplnkami – výrobkami zo slovenských chránených dielní, ktoré ponúka OZ P(l)uto v rámci Plutošopu – kamenného charitatívneho obchodíku v centre Bratislavy. Kalendár bude teda okrem krásnych motivujúcich fotografií Romana Ferstla predstavovať aj prezentáciu výrobkov z produkcie ľudí so špeciálnymi potrebami. Viac info o krste v evente na Facebooku (https://www.facebook.com/events/607318489394177/), alebo na webe www.ozpluto.sk

Text a foto: www.ozpluto.sk

fotenie vynimocnych zien do Plutokalendara 2015
Zuzana Haasova ako pluto-foto-modelka a krstna mama Plutokalendara 2015
Roman Ferstl v oktobri nafotil 12 vynimocnych zien do Plutokalendara 2015