Zdvihnime oponu a odstráňme bariéry prostredníctvom hudby

aug 16 2011

„Zdvihnime oponu“ je názov hudobnej prehliadky nevidiacich a slabozrakých interpretov. Už štvrtý ročník prehliadky organizuje Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska s cieľom predstaviť širokej verejnosti nevidiacich a slabozrakých spevákov a hudobníkov.

Kedy? 20.8.2011 o 17.00 h
Kde? Galéria Eurovea, Pribinova 8, Bratislava

Z viac ako 28 interpretov vyberie odborná porota umelcov, ktorí sa na hudobnej prehliadke predstavia s vlastnou, ale aj prevzatou tvorbou.

„Hudobná prehliadka dáva nevidiacim a slabozrakým interpretom jedinečnú príležitosť prezentovať svoje schopnosti a umenie. Na koncerte sa predstavia jednotliví speváci, hudobníci, ale aj hudobné skupiny s rôznymi žánrami od ľudovej cez vážnu až po súčasnú modernú hudbu“, uviedol Marek Hlina, koordinátor hudobného podujatia Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska.

Hudobnými hosťami prehliadky budú Marián Bango, skupina NH6 a Alena Čermáková. Vstup na podujatie je voľný.

Príďte sa s nami zabaviť, zdvihnime oponu a prekonajme bariéry!

Hudobná prehliadka je súčasťou Kultúrneho leta Bratislava 2011 a finančne podujatie podporilo Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky.

Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska je občianske združenie, ktoré združuje nevidiacich a slabozrakých občanov, ich priaznivcov, priateľov a rodičov. V súčasnosti má viac ako 5 500 členov združených v 69 základných organizáciách. Svoje služby, poradenstvo a aktivity poskytuje zrakovo postihnutým ľuďom v každom kraji Slovenska.
Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska vznikla v roku 1990 a 7. apríla 2010 oslávila 20. výročie svojho založenia.