Čo je to tajomstvo života? Vyriešte otázku č. 1 vo všetkých oblastiach vedy

nov 12 2017

Pôvod života je najťažšou otázkou vo vede. Nikto nevie, ako vznikla prvá bunka. Existuje však jednoduchšia a podstatnejšia otázka: Odkiaľ pochádzajú tieto informácie? Odpoveď spustí kvantový skok v umelej inteligencii. Rozlúštenie môže byť významnejšie ako tranzistor, alebo objav samotnej DNA. Perry Marshall a súkromná investičná skupina Natural Code LLC vyhlásili súťaž o technologickú cenu a 5 miliónov dolárov, pre toho kto rozlúšti kód života a nájde definitívnu odpovedať. Predstavte si teda, že DNA je ako napísaná kniha, alebo napísaný počítačový program. Zmysluplný kód, ktorý musí byť usporiadaný v správnom poradí, inak by program nebol funkčný. Aj za napísanou knihou hľadáte jej autora, aj za programom jeho programátora. Tak ako kniha, tak ani program nevznikli iba z náhody. Skúste vyriešiť túto otázku.

Natural Code LLC je súkromná investičná skupina vytvorená na identifikáciu prirodzene sa vyskytujúceho kódu. Jej poslaním je objavovať, rozvíjať a komercializovať základné princípy prírody, ktoré vedú k informovanosti, vedomiu a inteligencii. Ak dokážeme objaviť základné sily, ktoré vytvárajú a poháňajú život, získame obrovské výhody v oblasti umelej inteligencie, inžinierstva, informatiky, výživy, starnutia, zdravia, výskumu rakoviny, liečby chorôb a prevencie.

Natural Code LLC zaplatí výskumníkovi 100 000 dolárov za počiatočný objav tohto kódu. Ak je novo objavený proces obhájiteľne patentovateľný, zabezpečí patententovanie. Po udelení patentu zaplatí objaviteľovi celú sumu výhry výmenou za práva. Investičná skupina v budúcnosti nájde alebo vytvorí komerčné aplikácie pre túto technológiu.

Kto sa môže zúčastniť
Výzva je otvorená pre všetkých jednotlivcov a organizácie, ktoré spĺňajú všetky podmienky výzvy definované v špecifickej dohode o výzve zverejnenej na ich stránke.

Výber víťaza
Na základe kritérií bude udelená jedna cena v celkovej sume 100 000 USD. Ak je objav obhájiteľne patentovateľný, bude cena udelená v celkovej sume 5 miliónov USD.

Viac o tejto súťaži nájdete tu: https://herox.com/evolution2.0